logo-prozorro акредитований майданчик

Чому енергію сонця називають зеленою? Чиста електрика на Prozorro.Sale

Пошук аукціону
Кількість аукціонів за вашим запитом: 0
objectID__
title__
description__
value__ currency__
StateText__
time_remain__
Завершення: endDate__
Старт аукціону: auction_date__
Замовник
procuringEntity__
27 грудня 2019 р. Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно якого в найближчому майбутньому «зелену енергію» можна буде реалізувати через електронні аукціони Прозорро.Продажі. Перші торги з продажу зеленої або альтернативної енергії планується провести вже у квітні 2020 р. – про це у Telegram повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Чому сонячну енергію називають зеленою та як влада встановлює тарифи на «чисту» електрику

Слідом за світовими тенденціями, в Україні популярність зеленої («чистої») енергії зростає космічними темпами. Чому енергію сонця називають «зеленою» та які зміни чекають на ринок альтернативної електроенергії – ці питання хвилюють багатьох українців. Останні 30 років вчені активно займалися дослідженням виробництва альтернативної енергії. Завдяки отриманим розробкам, сьогодні все більше країн переходять на так звану зелену енергію, ціна якої в Україні поступово стає доступною широкому колу споживачів. «Зелену електрику» можна отримати з відновлювальних джерел – від сонячного світла, річкового потоку або сили вітру. Виробництво зеленої електроенергії потребує менше коштів (порівняно з бензином чи дизельним паливом), до того ж, вона не завдає шкоди навколишньому середовищу. В сучасному світі зелена енергія надзвичайно популярна. Найбільша станція з виробництва сонячної енергії знаходиться в Сполучених Штатах, а в деяких країнах Європи, зокрема Ісландії та Норвегії, споживання зелених енергоресурсів перевищує 70%. В Україні зелена енергія користується попитом не так давно, але цей напрямок є дуже перспективним. Наразі частка альтернативної енергії в загальному обсязі енергоспоживання нашої країни складає близько 2%, однак через 15 років цю цифру планується збільшити до 25%. Цьому сприятиме вільний продаж зеленої енергії на офіційних майданчиках Prozorro.Sale, таких як ТОВ «Українська енергетична біржа». Зараз альтернативна енергія реалізується за спеціальними, «зеленими» тарифами, відповідно до яких держава сплачує фіксовану ціну приватним підприємцям-власникам сонячних і повітряних електростанцій. Вітчизняний тариф на зелену енергію є одним з найвищих в Європі, що є стримуючим фактором для розвитку ринку альтернативних джерел енергетики. Це також робить ціну зеленої електроенергії аж занадто високою для кінцевого споживача, однак значна зацікавленість сторін та загальносвітовий тренд по збереженню екології врешті вплинули на рішення уряду. З 1 січня 2020 р. вартість зеленої електроенергії в Україні стабільно знижуватиметься: наразі ціна сонячної енергії зменшилася з 18 до 16,3 євроцентів за 1 кВт-год, за п’ять років ця цифра має скласти 14,5 євроцентів/кВт-год.

Зниження ціни зеленої енергії в Україні завдяки електронним аукціонам Prozorro.Sale

Зменшити зелений тариф на електроенергію в Україні допоможе її відкрита реалізація на електронних торгах системи Прозорро.Продажі. Кардинальна реформа ринку зелених енергетичних ресурсів має дві основні мети:
  • стимулювання збільшення обсягів виробництва зеленої електроенергії;
  • зниження вартості «чистої» енергії для кінцевих споживачів.
Чесність та прозорість електронних торгів дозволить залучити до продажу зеленої енергії максимальну кількість учасників та сформувати на вказаний ресурс справедливу ринкову ціну. Сучасний механізм проведення онлайн-аукціонів з продажу зеленої електрики, взяти участь у яких ви зможете на майданчику sale.ueex.com.ua, гарантує справедливе та рівне ставлення до всіх учасників. В свою чергу, велика кількість бажаючих придбати відновлюваний енергоресурс забезпечує здорову конкуренцію, що автоматично призводить до зниження тарифів на зелену енергію. Клієнти електронного майданчика ТОВ «Українська енергетична біржа» отримують найвищий рівень сервісу. Фахові спеціалісти компанії допоможуть швидко вирішити будь-яке питання, що стосується аукціонів з продажу зеленої енергії. Підписуйтеся на регулярну Email-розсилку біржі, вчасно дізнавайтеся про актуальні торги з продажу зеленої електрики через Viber і Telegram-бот, беріть участь та перемагайте в аукціонах!