logo-prozorro акредитований майданчик

Договір концесії на Prozorro.Sale – як орендувати держмайно на 50 років

Пошук аукціону
title__
description__
objectID__
Замовник
procuringEntity__
StateText__
time_remain__
Завершення: endDate__
value__ currency__
загальний бюджет
Концесія на Прозорро.Продажі – відносно новий напрямок. Закон, що передбачає здачу у довгострокову оренду важливих об’єктів інфраструктури державної форми власності, набув чинності у жовтні 2019 року. Очікується, що в майбутньому для неї буде створено окрему електронну систему. Однак зараз для пошуку інвесторів влада планує використати наднадійну систему публічних аукціонів Prozorro.Sale.

Взяти нерухоме майно в концесію на Прозоро.Продажі

Концесія представляє собою одну з форм державно-приватного партнерства, згідно з якою держава (концесієдавець) надає приватним підприємцям (концесіонерам) виключне право користуватися, у тому числі створювати, будувати, ремонтувати, технічно переоснащувати об’єкти державної власності. При цьому інвестор (або орендар) зобов’язаний забезпечувати населення соціально та суспільно значущими послугами, що пов’язані з предметом концесійного договору. Водночас він погоджується з усіма підприємницькими ризиками, що можуть виникнути за час користування цими активами. Термін дії таких договорів складає від 5 до 50 років. У значній мірі він залежить від характеристики об’єктів, які будуть надаватися у тимчасове користування. Так, зараз у концесію через Prozorro.Sale держава планує поступово передати морські порти, залізничні вокзали, автомобільні шляхи, аеропорти, земельні ділянки, лікарняні заклади та багато іншого. Обравши на майданчику ТОВ «Українська енергетична біржа» найбільш привабливий об’єкт, інвестор зобов’язується забезпечити його розвиток та модернізацію. Наприклад, аеропорти і вокзали, передані в концесію через Прозоро.Продажі, мають стати сучасними комплексами з налагодженою інфраструктурою – це створить для відвідувачів додатковий комфорт. Водночас, надаючи певні послуги громадянам, концесіонер має право одержувати за це відповідну плату. Також законодавством передбачаються грошові виплати як на користь держави, так і на адресу концесіонера. У другому випадку орендар отримує компенсацію, якщо витрачені ним кошти не покривають фінансових надходжень від споживачів послуг, які він надає паралельно з використанням орендованих активів.

Концесія на Prozorro.Sale – обрати вигідний об’єкт на майданчику sale.ueex.com.ua

Укладення договорів концесії на Прозорро.Продажі забезпечить прозорість та незаангажованість процесу. Ще у 2016 році високотехнологічний стартап довів, що в Україні продаж або здача в оренду різноманітних державних або комунальних активів, може бути повністю відкритим, без хабарів та корупційних домовленостей. В електронній системі Prozorro.Sale присутній увесь необхідний функціонал для того щоб, концесійні договори укладалися чесно, з дотриманням усіх вимог. Адже майно, що передаватиметься у тимчасове користування на такий великий термін, може мати для держави стратегічне значення. Право укласти договір концесії на Прозоро.Продажі учасники виборюватимуть на електронних аукціонах, для участі у яких їм необхідно зареєструватися на спеціальному майданчику ТОВ «Українська енергетична біржа». Персональний менеджер проінформує вас щодо усіх нюансів, які стосуються участі у торгах. Підписуйтеся на зручний Telegram. Або одержуйте перелік актуальних аукціонів щодня на свою електронну пошту.