Порядок надання спецдозволів на користування надрами на Prozorro.Sale

Пошук аукціону
title__
description__
objectID__
Замовник
procuringEntity__
StateText__
time_remain__
Завершення: endDate__
value__ currency__
загальний бюджет
Навесні 2019 року в Україні відбулася унікальна подія – вперше спеціальний дозвіл на користування надрами було продано на електронному аукціоні через інноваційну систему Прозорро.Продажі. Подібні торги раніше не проводилися, оскільки всіх турбували питання їх чесності і прозорості: хто матиме право придбати ліцензію на користування надрами, на який строк та скільки буде коштувати подібний дозвіл? І чи не віддаватимуться стратегічно важливі ресурси місцевим олігархам за копійки? Вирішити усі нюанси, а головне - позбавити окремих посадових осіб спокуси збагатитися за рахунок держави, допомогла нещодавно створена електронна система Прозорро.Продажі.

Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами через систему Prozorro.Sale

Згідно діючого кодексу «Про надра», всі корисні копалини нашої держави є власністю народу України, їх не можна придбати – лише тимчасово взяти у користування. За наявності спецдозволу на користування надрами, розробляти їх можуть не тільки підприємства і організації, а й окремі громадяни, а також іноземці та юридичні особи інших країн. Управління геологічним розвідуванням, охороною та використанням надр здійснює Кабмін разом з центральними та місцевими органами виконавчої влади. До основних видів користування надрами належать:
  • геологічне дослідження, в т. ч. промислова розробка корисних копалин, що знаходяться на території держави;
  • їх видобуток;
  • будівництво та використання спеціальних установок для зберігання під землею нафти і газу, відведення стічних вод та захоронення промислових відходів;
  • створення геологічних охоронних територій, заповідників, природних пам’яток, лікувально-оздоровчих закладів, які важливо зберегти через їх унікальні характеристики;
  • розподіл отриманої продукції.
Загальний порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами через систему Прозорро.Продажі визначається відповідною постановою Кабінету Міністрів. Подібний підхід має безліч переваг. Так, на повністю відкритих для громадськості електронних торгах сьогодні формується реальна ринкова ціна дозволу на користування надрами, адже в аукціонах роблять ставки одразу кілька учасників, що породжує здорову конкуренцію.

Як взяти участь в аукціоні з продажу ліцензій на користування надрами через офіційний майданчик ТОВ «Українська енергетична біржа»

Для того, щоб мати змогу робити ставки під час аукціону з реалізації спеціального дозволу на користування надрами, майбутнім учасникам торгів необхідно попередньо зареєструватися на сайті sale.ueex.com.ua – офіційній онлайн-платформі, що від самого початку співпрацює з ДП «Прозорро.Продажі». Для участі у відкритих торгах на майданчику ТОВ «Українська енергетична біржа» потенційні покупці мають подати електронну заявку та сплатити гарантійний внесок. Окрім прозорості, сучасні електронні торги, на яких можна придбати в тому числі і спецдозвіл на користування надрами, мають ще одну суттєву перевагу – робити ставки та перемагати в аукціонах через майданчик sale.ueex.com.ua можна з будь-якої точки світу, потрібно лише мати комп’ютер та стабільне з’єднання з мережею інтернет. У своїй роботі ми використовуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта – персональний консультант відповість на всі ваші питання, допоможе зареєструватися на майданчику та розробити стратегію, що забезпечить успіх. Підписуйтеся на нашу Email-розсилку, канал у Telegram і Viber та сторінку біржі у Facebook, обирайте найбільш цікаві лоти та перемагайте!

title__
message_time__
m_text__