Продаж лісу-кругляку на майданчику ТБ «УЕБ»

Починаючи з 01 лютого 2020 р. в Україні взяти участь в аукціоні з продажу необробленої деревини усі зацікавлені особи можуть через систему Прозорро.Продажі. Переведення торгів на найуспішнішу антикорупційну платформу ініціювало Міністерство енергетики і захисту довкілля. Для того, щоб робити ставки і перемагати в аукціонах, сьогодні достатньо зареєструватися на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа».

Як саме в системі ProZorro.Sale відбувається продаж лісу-кругляку?

Відповідно до прийнятої у 2019 р. Кабміном Постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини», лісові матеріали, заготовлені великими компаніями, виставляються на продаж через спеціальні майданчики, підключені до модуля ДП «Прозорро.Продажі». Виключенням у цьому випадку стає реалізація сировини для потреб Збройних Сил, підтримки національної безпеки країни, при настанні надзвичайної ситуації або для індивідуального використання.

Останнім часом ринок лісу все більше критикують за дискримінацію та порушення законодавчих норм. Електронні торги необробленою деревиною на Прозорро.Продажі досить сильно відрізняються від існуючих процедур реалізації лісу. Новий підхід зробить кожен аукціон максимально публічним та прозорим: уся інформація по виставленим лотам одночасно публікуватиметься на 44 майданчиках на зразок sale.ueex.com.ua. Дані про обсяги, вартість, компанію-замовника та переможця аукціонів з продажу лісу тепер знаходитимуться у відкритому доступі – ознайомитися з нею зможуть не лише контролюючі органи, а й звичайні громадяни.

Варто зазначити, що нове законодавство передбачає проведення торгів необробленою деревиною через електронну систему ProZorro.Sale у випадках, коли обсяг лоту є більшим за 150 куб. м або його початкова ціна перевищує суму у 200 тис. грн.

Перевага електронних торгів з продажу необробленої деревини на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа»

Сайт sale.ueex.com.ua гарантує рівні умови для участі в аукціоні необробленої деревини. До електронних торгів допускаються громадяни України, а також вітчизняні і закордонні компанії, що вчасно пройшли реєстрацію та сплатили необхідні платежі (за реєстрацію плюс гарантійний внесок). Лісозаготівельні організації, що оголосили публічний аукціон з продажу необробленої деревини протягом останніх шести тижнів, вже встигли отримати майже 36 млн. грн. прибутку. В цілому ж за три роки роботи Прозорро.Продажі державні і комунальні підприємства отримали 23,7 млрд. доходу, тож реалізація лісу на публічних аукціонах являється ще одним надзвичайно перспективним напрямком, який потрібно розвивати.

Дізнатися більше подробиць про відкритий продаж лісу-кругляку ви можете, зателефонувавши нашому консультанту за номером (044) 337-77-65. Також підписуйтеся на Email-розсилку та зручний Telegram-бот та одразу дізнавайтеся про появу нових аукціонів.

title__
message_time__
m_text__ vibtn__