Деревна продукція на електронному майданчику ТБ УЕБ

На аукціонах Прозорро.Продажі сьогодні можна вигідно придбати будь-яку деревну продукцію – від цілих колод до розпиляних дошок, трісок або пакувальної стружки. Та якщо раніше українські лісгоспи приймали участь в аукціонах виключно за власною ініціативою, то з 01 лютого 2020 р. частину заготовленого лісу найбільші підприємства виставляють на майданчику ТБ «УЕБ» в обов’язковому порядку. Таким чином влада планує відійти від прямих договорів та пов’язаних з ними численних корупційних схем.

Види деревної продукції, особливості її використання у великій промисловості

Фактично поняття «деревна продукція» включає в себе усі лісоматеріали, заготовлені лісгоспами. Це сировина, одержана з дерев хвойних та листяних порід, що зберегла свою натуральну структуру і початкові хімічні властивості. Для цього повалені стовбури та хлисти відвантажують як у цілому вигляді, так і попередньо розпилявши на частини. Далі їх транспортують у місце переробки або подальшого використання. Окрім розпилювання, цілі дерева розділяють також за допомогою стругання, розколювання, фрезерування, лущення, подрібнення. У залежності від обраного методу, усю деревну продукцію поділяють на круглу та колоту.

Зареєструвавшись на майданчику sale.ueex.com.ua, ви отримуєте можливість купити ліс, заготовлений з сосни, ялини, ялиці, модрини, дубу, буку, ясеня, клена, берези, тополі, осики. У прозорому придбанні деревної сировини на торгах Prozorro.Sale зацікавлені підприємства деревообробної, паперової та лісової галузі. Останні крім колод і трісок займаються заготівлею смоли та зеленої деревної маси. Деревообробні компанії поставляють сировину для будівництва, сільського господарства, транспорту.

Так, хвойні лісоматеріали за своїми фізико-хімічними властивостями ідеально підходять для розпилювання на дошки, виготовлення меблів, різноманітного декору, опор для мостів, стовпів для прокладання ліній електропередачі, залізничних шпал. Для виробництва дорогого паперу закупляється деревина сосни. Ялина користується попитом у фармакології – із золи, одержаної після спалюванні цього дерева, виготовляється один з найвідоміших медичних препаратів – активоване вугілля.

Деревна продукція на електронному майданчику ТБ «Українська енергетична біржа»

Згідно з Постановою №1178, на Прозоро.Продажі купити деревну продукцію можна у зручний для вас час – торги лісом тут проходять круглий рік. Серед найпопулярніших лотів:

  • лісоматеріали круглі;
  • деревина дров’яна;
  • сировина промислового і непромислового призначення;
  • дрова.

Поки що в обов’язковому порядку на аукціони українські лісгоспи зобов’язані виставляти тільки великі лоти деревної продукції – від 150 куб. м або зі стартовою ціною у 200 000 грн.

Для участі в електронних торгах лісом реєструйтеся на сайті sale.ueex.com.ua або зателефонуйте нашому консультанту просто зараз - (044) 337-77-65. Спостерігайте за появою нових торгів на офіційній сторінці УУБ у Facebook, за допомогою щоденної E-mail-розсилки та сповіщень у Telegram-боті.