Дрова технологічні – придбати на електронному аукціоні Прозоро.Продажі

З 01 лютого 2020 р. закупку дров технологічних ви зможете здійснити на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа». Саме в цей день набула чинності Постанова №1178, відповідно до якої частка заготовленої деревини має продаватися на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Це допоможе суттєво зменшити кількість корупційних схем, що діють на ринку, та створить сприятливі умови для чесної конкурентної боротьби.

Дрова технологічні – особливості та сфера використання даного виду лісоматеріалів

У лісозаготівельній галузі великі обсяги дров технологічних з’являються, по суті, самі собою. Адже це відходи, одержані в процесі виготовлення пиломатеріалів – відтак подібна сировина регулярно накопичується у кожному лісгоспі. Вони не підходять для подальшого використання при виробництві кондиційної продукції, тому зазвичай йдуть на опалення або переробляються на дрібні тріски для плит ДВП і ДСП.

Відповідно до діючих в країні ТУ 56.196-95 (Дров’яна деревина для технологічних потреб), до продажу допускаються дрова:

  • хвойних порід – довжиною 1-2 м та з діаметром основи від 4 до 40 см;
  • листяних – від 3 до 6 м завдовжки, ширина поперечного розрізу від 4 до 70 см.

Діючими стандартами якості також передбачено, що при наявності дупла або гнилі всередині стовбуру їх діаметр не має перевищувати 50% ширини торця з одного боку і 30% - з іншого. Деревина не може бути обгорілою, гнилою ззовні або вкритою довгими сучками.

До появи Прозоро необроблену деревину, у тому числі дрова технологічні, деревообробні комбінати і невеликі приватні підприємства закуповували у лісгоспів за прямими договорами. Однак цей спосіб мав чимало недоліків – починаючи з непрозорого формування ціни і закінчуючи безапеляційним порушенням продавцем умов угоди. У грудні 2019 р. влада нарешті приділила увагу проблемним питанням, розробивши окрему Постанову №1178. Згідно з цим документом, найбільші українські лісгоспи мінімум 25% від місячного обсягу заготівлі зобов’язуються продавати на електронних майданчиках на зразок ТБ «Українська енергетична біржа».

Купити дрова технологічні на сайті sale.ueex.com.ua – авторизованому майданчику Prozorro.Sale

На майданчику sale.ueex.com.ua ви знайдете дрова технологічні, отримані з дерев хвойних і листяних порід – сосни, ялини, дубу, липи, осики, вільхи. В середньому їх довжина становить 2-4 м. Серед активних замовників торгів - «Рахівське ЛДГ», Чортківський, Малинський, Новосанжарський лісгоспи, Ясінянське лісомисливське господарство.

Продаж різних видів необробленої деревини на Прозорро.Продажі, запуск якої офіційно відбувся 01 лютого 2020 р., вже принесла державі 358 млн. грн. З цієї суми 13,7 млн. грн. до бюджету сплатили клієнти нашого майданчика. Звернувшись до кваліфікованих спеціалістів, ви отримаєте якісне технічне обслуговування та юридичну підтримку на кожному етапі аукціону.

Бажаєте дрова технологічні за найкращою ціною? Телефонуйте за номером (044) 337-77-65 просто зараз! Підписуйтеся на офіційну сторінку майданчика ТБ «УЕБ» у Facebook, E-mail-розсилку та наш Telegram-бот – будьте у курсі актуальних новин в режимі 24/7.