Доступні ціна на пиломатеріали на майданчику ТБ УЕБ

Наразі реалізація пиломатеріалів в Україні відбувається згідно Постанови Кабміну № 1178, яка передбачає виставлення масштабних лотів через систему Прозорро.Продажі. Однак найближчим часом планується внести зміни до діючих норм, які оновлять процедуру продажу необробленої деревини

Якщо нововведення ухвалять, то всі державні лісгоспи повинні будуть реалізовувати свою продукцію виключно через публічні аукціони, як це вже зробила Закарпатська область, підписавши відповідний Меморандум. 

До електронної системи Prozorro.Sale підключиться також ДП «ЛІАЦ». Буде відмінено реєстраційні внески. Щоквартально оприлюднюватиметься публічний графік аукціонів Державним агентством лісових ресурсів.  

 Продаж пиломатеріалів активно проходить на майданчиках Prozorro.Sale

Пиломатеріали створюються шляхом поділу цілих стовбурів і колод на частини, які потім продають для подальшої переробки. До введення в дію Постанови уряду про реалізацію деревини на електронних аукціонах діяльність багатьох лісгоспів пов’язувалась із тіньовими махінаціями та хабарями.

Після прийняття відповідних норм великі лісові організації мають виставляти в системі Прозорро.Продажі лоти пиломатеріалів, купити які може кожен бажаючий, зокрема деревообробні компанії. Обов’язково проводиться публічний аукціон, якщо об’єм деревини, виставленої на продаж, дорівнює або перевищує 150 м³, а вартість – 200 тис. грн. Наголосимо, що це стосується тільки лісгоспів, дохід яких перевищує 10 млн. грн. на рік.

Успіх від реформ у сфері зеленого бізнесу очевидний: за 8 місяців проведено 978 дійсно прозорих аукціонів з продажу необробленої деревини. Дохід завершених торгів на сьогодні складає більше 237 млн. грн. Ця сума поповнила місцеві бюджети різних рівнів. 

Отже, реалізація лісу – це надзвичайно прибутковий і перспективний напрямок, який потрібно розвивати. Якщо влада продовжуватиме таку політику стосовно лісових господарств, то вони перестануть бути збитковими через тотальне розкрадання, а доходи від продажів покращать економічну ситуацію країни.

 Ціна на пиломатеріали на майданчику ТБ УЕБ

Вагома роль у боротьбі за чесний ринок лісових ресурсів належить і майданчику Торгової біржі «Українська енергетична біржа». Внесок до держбюджету від продажів пиломатеріалів та різноманітної деревини на цій платформі перевищив 8 млн. грн.

Наша онлайн-платформа є надзвичайно зручною та має якісну технічну підтримку. Адже ми маємо значний досвід проведення біржових операцій та чималу базу навчальних матеріалів. З ними ви можете ознайомитися на YouTube-каналі ТБ «Українська енергетична біржа».

На сайті sale.ueex.com.ua можна ввести запит “Куплю хвойні пиломатеріали таких порід: ялина, ялиця, сосна, модрина”. Ціна на них стартує приблизно від 396 грн. за 1 куб. м. залежно від якості деревини. 

Детальніше ви можете дізнатися про аукціони з продажу лісу-кругляка від наших консультантів за телефоном (044) 337-77-65. Налаштовуйте E-mail-розсилку від майданчика ТБ «УЕБ» та долучайтеся до нашої сторінки у Facebook. Щоб відслідковувати появу нових лотів, підключайте зручний Telegram-бот. Він не тільки відсортує аукціони за категоріями чи регіоном, а й нагадає про час проведення торгів.

Задовольнити запит “Куплю пиломатеріали за вигідними цінами” можна з легкістю на майданчику ТБ “УЕБ”!ф