Ціна за куб кругляка сосни на майданчику ТБ УЕБ

Сьогодні кожен бажаючий може купити кругляк сосни на офіційних майданчиках системи Прозорро.Продажі таких, як Торгова біржа «Українська енергетична біржа». Продаж необробленої деревини розпочався на електронних аукціонах з 01 лютого 2020 року та з кожним місяцем набирає обертів.

 Купити ліс-кругляк сосни через систему Prozorro.Sale

Ідея проведення аукціонів з продажу необробленої деревини через систему Прозорро.Продажі показала свій беззаперечний успіх та ефективність. Якщо раніше тільки деякі вітчизняні лісові господарства реалізовували ліс-кругляк на публічних торгах, то тепер для великих підприємств, дохід яких складає від 10 млн. грн. на рік, це стало обов’язковим. Такі норми прописані в Постанові Кабінету Міністрів № 1178.

Цей документ передбачає наступні правила під час продажу лісу-кругляка сосни чи іншої деревини:

  • лісгоспи мають виставляти на аукціони 25% від усього обсягу заготовленої деревини кожного місяця;
  • мінімальний об’єм лота повинен складати 150 куб. м.;
  • бюджет аукціона має стартувати від 200 тис. грн.

Щодня у системі Prozorro.Sale проводяться торги необробленою деревиною. Усього за вісім місяців роботи було оголошено 957 дійсно прозорих аукціонів, на які зареєструвалися 375 учасників. Дохід завершених продажів перетнув позначку у 230 млн. грн. Ця чимала сума пішла на розвиток сфери лісництва, а не у кишені чиновників, що є перемогою Державного підприємства «Прозорро.Продажі».

Воно працює ось уже 4 роки і не збирається зупинятися на досягнутому. На сьогодні загальна кількість проведених електронних аукціонів складає 312 тисяч, дохід від них у бюджети різних рівнів досяг майже 30 млрд. грн.

Від звичайних торгів «з-під молотка» така процедура продажів відрізняється тим, що кожен учасник надає потрібний пакет документів, переглянути які може будь-який громадянин. Крім цього, у публічному доступі знаходиться інформація про результати аукціону, а також всі бажаючі можуть бути присутні під час продажу в режимі реального часу. Такі процеси допомагають ліквідувати корупційні схеми під час продажу деревини в Україні.

 Лоти лісу-кругляка сосни та ціна на них на майданчику ТБ УЕБ

На майданчику Торгової біржі «Українська енергетична біржа» ліс-кругляк сосни продають такі лісові господарства:

  • Ясінянське;
  • Міжгірське;
  • Рахівське;
  • Рафалівське;
  • Білокоровицьке;
  • Мокрянське та багато інших.

Для того, щоб взяти участь в онлайн-торгах необробленою деревиною від цих лісгоспів, перш за все зареєструйтеся на сайті sale.ueex.com.ua. Оберіть потрібний аукціон за допомогою фільтрів.

Ціна за куб на кругляк сосни стартує від 548 грн. Більше інформації про електронні торги ви можете дізнатися від наших консультантів за телефоном (044) 337-77-65. Також встановлюйте Telegram-бот, налаштуйте підписку за смаком і отримуйте сповіщення про аукціони.

Долучайтеся до сторінки ТБ «УЕБ» у Facebook, де на вас чекають новини у сфері продажу лісових ресурсів і не тільки.