Купуйте лісопереробну сировину на Прозорро.Продажі зручно і вигідно через майданчик ТБ УЕБ

Продаж лісопереробної сировини на Прозорро.Продажі – популярний напрямок у сфері онлайн-торгів державними активами. До введення в дію Постанови уряду № 1178 українські лісгоспи формували лоти в електронній системі виключно за власною ініціативою, але з 01 лютого 2020 року цей процес відбувається в обов’язковому порядку. Такі нововведення стосуються великих лісозаготівельних підприємств, які мають дохід від 10 млн. грн. на рік.

 На Прозорро.Продажі лісопереробна сировина реалізується на вигідних умовах

Процедура реалізації лісопереробної сировини на Прозорро.Продажі відбувається на електронних майданчиках, таких як sale.ueex.com.ua.

Отримання лісопродукції відбувається регулярно через проведення рубок для санітарної чистки та відповідного формування лісу. Існують такі види лісових ресурсів:

  • ділова натуральна деревина;
  • дров’яна продукція промислового та непромислового використання;
  • хлисти;
  • хмиз;
  • дрова.

Майже всі круглі та колоті лісоматеріали належать до категорії ділової деревини, окрім хмизу, дров та сировини для ВТП. Хлисти – це очищені від гілок стовбури повалених дерев. Технологічні матеріали застосовуються у різноманітному виробництві для виготовлення стружки, паливних брикетів, сірників тощо. Дрова використовуються виключно для опалення приміщень, як і хмиз, що являє собою опалі гілки дерев.

До початку реалізації пілотного проекту про продаж лісу на Прозоро ця процедура проходила не публічно. Потенційні покупці були змушені укладати договори з керівництвом лісгоспів за їхніми умовами. Як результат – близько 20% ринку лісу знаходилося в тіні у 2019 році.

 Лісопереробна сировина на Прозорро.Продажі реалізується через майданчик ТБ УЕБ

Лісопереробна сировина на Прозорро.Продажі реалізується на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа», що підключений до електронного модуля. Це дозволило збільшити обсяги збуту та встановити реальну ринкову вартість на товар.

Також дана процедура ліквідує уже усталену схему відкатів та договорняків. Для всіх учасників створені рівні умови та чесна конкуренція на аукціоні, за ходом якого стежать незалежні спостерігачі в режимі реального часу.

Менше ніж за рік у системі Прозорро.Продажі відбулося 1800 відкритих торгів лісом, сума доходу від яких склала 397,3 млн. грн. Зважаючи на такі позитивні результати і подальшу перспективу, уряд наразі працює над нормативно-правовою базою, яка буде регулювати продаж усієї деревини на електронних майданчиках на зразок ТБ «Українська енергетична біржа».

Якщо ви бажаєте долучитися до онлайн-торгів лісом та отримати допомогу від справжніх професіоналів, реєструйтеся на сайті sale.ueex.com.ua. Так ви матимете доступ до всіх аукціонів на Prozorro.Sale. За консультацією телефонуйте (044) 337-77-65.

Слідкувати за оновленням торгів вам допоможе наш Telegram-бот та Email-розсилка від майданчика. Також не забувайте долучатися до нашої сторінки у Facebook та до YouTube-каналу ТБ «Українська енергетична біржа».