Необроблена деревина реалізується на аукціонах майданчика ТБ УЕБ

Обговорення проекту про переведення торгів необробленою деревиною в онлайн-формат розпочалося ще у 2017 році. Державне агентство лісових ресурсів України визначило метою цієї реформи забезпечення потреб для виробництва деревообробної промисловості.

Реалізація лісоматеріалів на стандартних біржових торгах все частіше призводила до скандалів, упередженого ставлення до учасників і зрештою була дискредитована. Отже, постало питання про зміну алгоритму продажів сировини на ринку. Відповідно до цього, у 2019 році була ухвалена Постанова уряду № 1178 «Про продаж деревини на електронних аукціонах Prozorro.Sale».

 Чому необроблену деревину вигідно реалізувати на Прозорро.Продажі

Система Прозорро.Продажі передбачає реалізацію державних активів, наприклад, необробленої деревини, у форматі електронних аукціонів. Такий спосіб укладання договорів купівлі-продажу є максимально зручним та відкритим для громадськості. Таким чином онлайн-аукціони дозволяють ліквідувати цінові махінації та корупційні схеми.

Переведення торгів лісом на Прозорро.Продажі – це прогресивне рішення, яке вже принесло чималі плоди. За 10 місяців лісові господарства отримали 390,5 млн. грн. доходу. Позитивні наслідки реформи: 

  • розвиток галузі лісництва;
  • справедливе ціноутворення; 
  • неупереджене ставлення до потенційних покупців.

Робота електронної системи Prozorro.Sale розпочалася у липні 2016 року. Вона була створена з ініціативи Міністерства розвитку економіки торгівлі і сільського господарства України для прозорості у процесі реалізації різноманітних державних об’єктів. 

Першим напрямком роботи стали продажі активів ліквідованих банків. На сьогодні у системі активно діють багато нових та перспективних напрямків, серед яких і торги лісом. За чотири роки сума від продажів, що пішла у Держбюджет, складає 31,7 млрд. грн.

Зважаючи на всі ці фактори, закономірно, що такий стратегічно важливий напрямок, як продаж необробленої деревини, перейшов теж на електронні майданчики на зразок ТБ «Українська енергетична біржа».

 Продаж необробленої деревини на майданчику ТБ УЕБ

Для того, щоб мати доступ до всієї інформації про електронні аукціони з продажу необробленої деревини на Прозорро.Продажі, реєструйтеся на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа».

Кожен клієнт отримує свій особистий кабінет, де зберігається вся інформація про проведені операції та статистика торгів. Для детальних консультацій при реєстрації та участі в аукціонах ви можете звернутися до наших фахівців за телефоном (044) 337-77-65. 

Також обирайте цікавий лот за допомогою Telegram-бота ТБ «УЕБ», відсортувавши потрібні аукціони. Щоб вчасно дізнаватися про торги, підписуйтеся на електронну розсилку. Новини системи Прозорро.Продажі ви знайдете на нашій офіційній сторінці у Facebook та на YouTube-каналі.

Обирайте майданчик sale.ueex.com.ua для зручної участі в електронних аукціонах. З нами ви не проґавите дійсно вигідні торги!