Дров’яну продукцію можна придбати на майданчику ТБ УЕБ

Дров’яна продукція – це неділова деревина, яка призначена для промислового чи непромислового використання. ЇЇ отримують із залишків та відходів лісозаготівель.

На електронних аукціонах Прозорро.Продажі реалізують лоти лісоматеріалів у вигляді колод, розрізаних вздовж чи впоперек або колотих. Їх застосовують у різних сферах: виробництво теплової та електроенергії, у якості палива, виготовлення стружок, трісок тощо. Щоб придбати потрібну вам сировину, реєструйтеся на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа».

 Дров’яна продукція продається у системі Prozorro.Sale

Деревина, яка придатна на дрова, називається дров’яною. Зараз також поширений термін «енергетичний ліс». 

Якість дров’яної продукції визначається породою лісу, номінальною довжиною, висотою залишків сучків та обліковою градацією.

Тепло, яке ми отримуємо при згорянні дров, залежить від породи дерева та його вологості. Вона знижує коефіцієнт теплоутворення, оскільки вода, що випаровується, забирає частину теплоенергії. Кілограм дров листяних порід за умови, що вони абсолютно сухі, видають близько 5 кВт/год тепла. Такий же об’єм хвої – 5,2 кВт/год. Різниця полягає у хімічній відмінності деревини.

Дров’яна продукція здебільшого має форму поліна (циліндра). Технологія їх виготовлення полягає у розпилюванні стовбурів дерев і товстих гілок на відрізки довжиною 40-60 см. У народі такі матеріали мають назву цурки. Потім таку деревину обробляють сокирою в поздовжньому напрямку. Роблять це на дровітні – спеціальна колода. Найкраще для цього процесу використовувати сокиру, лезо якої має форму клину, а кут у 30°. Вона називається колун.

Зберігають дров’яну деревину, яку використовують у якості палива, стосами у спецприміщеннях – дровниках (дровітнях, дров’яниках). Лісоматеріали тополі і ялиці можна використовувати уже через рік, а от вільха, береза, липа висихають півтора роки. Дрова плодових дерев, а також бука і ясена потрібно сушити протягом двох років.

Деревина – це відновлюваний ресурс, який добувається з незначними енергозатратами, а також не вимагає особливої переробки чи транспортування на далеку відстань.

 Купити дров’яну продукцію на аукціонах майданчика ТБ УЕБ

Починаючи з 01 лютого 2020 року лісові господарства України зі значним доходом реалізують різноманітну деревину, зокрема дров’яну продукцію на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Щоб стати їх учасником, потрібно пройти швидку процедуру реєстрації на офіційному майданчику, наприклад, ТБ «Українська енергетична біржа».

Ми працюємо в багатьох напрямках: оренда та продаж нерухомості, мала приватизація, комерційні торги, користування надрами, майно банкрутів. А з недавніх пір на майданчику ТБ «УЕБ» проходять ще й аукціони з продажу необробленої деревини Прозорро.Продажі, які вже принесли вітчизняним лісгоспам дохід у 351,9 млн. грн.

Ставши клієнтом нашої платформи, ви можете скористатися зручними опціями: відсортувати торги за допомогою Telegram-бота, підписатися на актуальну Email-розсилку та отримати консультацію від наших менеджерів.