Лісопродукцію від вітчизняних лісгоспів можна придбати на майданчику ТБ УЕБ

Лісопродукція – це деревні матеріали (деревина, кора, деревна зелень). Наразі в Україні вона має важливе економічне та соціальне значення. З переходом реалізації лісу на Прозорро.Продажі вдалося ліквідувати значну частину тіньового ринку, у результаті чого лісові господарства отримали чималий прибуток. За 9 місяців сума їхнього доходу склала 346,5 млн. грн.

 Використання лісопродукції та її реалізація у системі Prozorro.Sale

Користування лісовими ресурсами буває головне і проміжне. Останнє передбачає догляд за лісом та санітарні рубки. Під головним користуванням розуміють заготівлю деревини. Його потрібно здійснювати таким чином, щоб об’єм не перевищував розрахункову лісосіку. В іншому разі будуть застосовані економічні санкції.

У процесі головних рубок заготовлюється лісопродукція, яка надалі використовується найбільш повно. Відходи такого виробництва мають широке промислове та непромислове використання. Наприклад, з них виготовляють вітамінне борошно чи технологічну тріску. Також застосовують як паливо або добриво для лісових ґрунтів.

Лісопродукція хвойних та листяних порід використовується в різних сферах народного господарства. За призначенням її поділяють на чотири групи:

  • для розпилювання (виготовлення пиломатеріалів, шпал для залізничних шляхів та ін.);
  • для лущення (виробництво шпону і фанери);
  • для утворення целюлози і балансів (деревної маси);
  • для застосування у круглому вигляді (елементи мостів, радіо, суднобудування, лінії зв’язку та електропередач, будівництво).

Вимоги до лісопродукції визначені у Технічних умовах та ГОСТах. Для круглих листяних лісоматеріалів, згідно з чинними стандартами якості деревини, встановлено чотири класи (сорти).

До першого відносять сировину найвищої якості, що призначена для виготовлення спецпродукції. Кількість заготовленої деревини цього класу становить до 12% від усього обсягу.

До другого та третього сортів належить основна частина деревини, що входить до більшості сортиментів.

Четвертий клас якості деревини займає по обсягах близько 10% і має обмежене використання.

Придбати лісопродукцію на онлайн-аукціонах майданчика ТБ УЕБ

Сьогодні в Україні процедура електронного аукціону є досить популярною. На них реалізують різноманітні державні та комунальні активи: земельні ділянки, нерухомість, автомобілі, а з недавніх пір ще й лісопродукцію. 

Система Прозорро.Продажі забезпечує не тільки прозорі та чесні торги за справедливою ціною, а й нові ринки збуту товару. Обов’язковість проведення онлайн-аукціонів з продажу деревини для великих лісових господарств закріплена Постановою уряду № 1178. Потенційними покупцями лісоматеріалів зазвичай є меблеві фабрики та лісопереробні підприємства.

Реєструйтеся на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа» та ставайте учасником вигідних торгів. Ми пропонуємо вам скористатися Telegram-ботом, який відсортує аукціони за потрібними категоріями чи підключити Email-розсилку від sale.ueex.com.ua.