В Україні продаж лісу став публічним завдяки аукціонам Prozorro.Sale

Відкритий продаж лісу на електронних аукціонах Прозорро.Продажі – великий крок для усієї деревообробної галузі. Даний ринок – достатньо прибуткова сфера. Це автоматично робить її привабливою для чиновників, які за старою звичкою продовжують збагачуватися за рахунок продажу цінного ресурсу.

Характерні особливості купівлі-продажу лісу в Україні

Фактично сьогодні вітчизняний ринок необробленої деревини представлений двома сторонами, між якими замість плідної співпраці нерідко точиться жорстке протистояння. З одного боку це державні лісгоспи (або постійні лісокористувачі), з іншого – покупці деревної сировини, ними в основному виступають деревопереробні організації.

За офіційними даними лише у минулому році прибуток від продажу лісу в Україні перевищив 15 млрд. грн. Водночас підприємства, які бажали придбати деревину для промислових потреб, стикалися з безліччю перешкод:

  1. непрозоре формування цін;
  2. навіть уклавши договір безпосередньо з лісгоспом, покупці не мали ніяких гарантій, що отримають ліс вчасно, а також що він буде належної якості;
  3. загалом громадськість не мала жодного уявлення про те, кому, коли саме та у яких обсягах реалізовувалася заготовлена деревина;
  4. багато учасників ринку звикли працювати, використовуючи зв’язки та фінансові «подяки у конвертах». Їх не надто приваблюють відкриті конкурентні аукціони.

Змінити роками діючі підходи до продажу лісу за ціною, що буде вигідною для деревообробних підприємств та водночас забезпечить лісгоспам стабільний прибуток – непросте завдання, однак керівництво країни вже зробило чимало результативних кроків у цьому напрямку. Один з них – запровадження обов’язкової реалізації частини деревної сировини на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Для участі в них організатори та потенційні покупці мають попередньо зареєструватися на спеціальних онлайн-майданчиках, наприклад, sale.ueex.com.ua.

Швидкий та ефективний продаж лісу на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа»

Головне завдання державного ІТ-підприємства «Прозорро.Продажі» - економічно вигідна реалізація/здача в оренду стратегічно важливих для країни об’єктів та ресурсів. Використовуючи прозорі аукціони, нам нарешті вдається ламати старі корупційні схеми у досить різних напрямках, таких як майно банкрутів, активи неплатоспроможних банків, об’єкти малої приватизації, нежитлова нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки.

Що стосується продажу лісу в Україні, то починаючи з 01 лютого 2020 р. хоча б чверть заготовленої сировини найбільші лісгоспи зобов’язані реалізовувати на електронних торгах Prozorro.Sale. Відтак протягом останніх восьми місяців на спеціальних онлайн-платформах, зокрема майданчику ТБ «УЕБ», відбулася майже 1 000 прозорих аукціонів, які у сумі поповнили держбюджет на 241 млн. грн.

Більше 8 млн. грн. лісгоспам сплатили наші клієнти, заради яких ми постійно вдосконалюємо та покращуємо наш сервіс. Тож якщо вас цікавлять чесна та безпечна купівля-продаж лісу – телефонуйте за номером (044) 337-77-65. Також приєднуйтеся до офіційної сторінки ТБ «УЕБ» у Facebook та першими дізнавайтеся актуальні новини у сфері електронних аукціонів Prozorro.Sale.

Не проґавити потрібні торги вам допоможуть наша оптимізована Email-розсилка та сучасний Telegram-бот.

title__
message_time__
m_text__ vibtn__