Технічну деревину у великих обсягах можна купити на майданчику ТБ УЕБ

01 лютого 2020 р. набрала чинності Постанова №1178 – відповідно до її положень купити великі партії технічної деревини усі бажаючі можуть на електронних торгах Prozorro.Sale. Більше ніяких хабарів і незаконних договорняків. На Прозоро необроблену деревину державні підприємства продають за прозорими та зрозумілими правилами, а одержані кошти дозволяють розвивати лісозаготівельну галузь.

Основні характеристики технічної деревини

Технічна деревина на Прозорро.Продажі – це відходи, що використовується для різноманітних технологічних потреб, у тому числі на великих промислових виробництвах. Особливістю сировини, отриманої з дерев хвойних порід, є тонкі канали, наповнені смолою – вони пронизують весь стовбур. Відповідно, така деревина (окрім матеріалів з ялиці) має характерний, яскраво виражений запах.

Стовбур сосни, з якої в Україні виготовляється ледь не найбільше різноманітних лісоматеріалів, відрізняється темною серцевиною буро-червоного кольору. Водночас його рання частина, навпаки, світла. Технічна деревина хвойних порід дуже міцна, добре просмолена, стійка до процесів гниття. Використовується під час зведення будинків, мостів, в процесі створення автомобілів, залізничних потягів, пароплавів, меблів.

Ліс, що заготовлюється з модрини, всередині має менше смоли. Він також міцний, твердий і досить важкий. Не гниє, але може розтріскуватися. Завдяки красивій, витонченій структурі модрину активно використовують на меблевому виробництві (для виготовлення брусів або шпону), при створенні ексклюзивних предметів декору.

Технічна деревина листяних порід може бути твердою чи м’якою. До першої групи відносять дуб, ясень, бук, клен, граб, коркове дерево. Сировину, що належить до м’яколистяних порід, отримують з липи, берези, осики або вільхи.

Продаж технічної деревини на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа»

Ще у грудні 2019 року уряд розробив Постанову №1178, згідно з якою частину необробленої деревини державні лісгоспи мають реалізовувати на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Це дозволить уникнути тіньових схем і махінацій, які невпинно супроводжували процес купівлі-продажу лісу шляхом укладення прямих контрактів.

Поки що на торгах технічною деревиною Прозоро.Продажі, для участі в яких вам потрібно зареєструватися на майданчику sale.ueex.com.ua, виставляються здебільшого великі лоти. Бюджет кожного аукціону має бути не нижчим за 200 тис. грн., а мінімальний обсяг – за 150 куб. м.

Проект ввели в дію у лютому 2020 року і за цей час на Prozorro.Sale відбулося 1 500 прозорих торгів, сумарний прибуток від яких склав 352 млн. грн. З них більше 13,5 млн. грн. до держбюджету сплатили клієнти майданчика ТБ «УЕБ». Наведені показники яскраво демонструють, що онлайн-аукціони Прозорро з продажу лісу, зокрема технічної деревини, користуються значним попитом, а переважна більшість учасників ринку прагнуть грати чесно.

Для того, щоб прийняти участь у подібних торгах, реєструйтеся на сайті sale.ueex.com.ua. Виникли питання? Задайте їх персональному менеджеру - (044) 337-77-65. Отримувати нагадування про появу нових аукціонів з продажу технічної деревини та інших видів лісу на Прозорро.Продажі зручно на електронну пошту або у нашому Telegram-боті.