Верхній склад деревини на електронних торгах Прозоро.Продажі

Верхній склад деревини – невід’ємна частина всього процесу лісозаготівлі. Сьогодні купити ліс безпосередньо на цьому етапі можна на аукціоні Prozorro.Sale. Укладена таким чином угода є на 100% безпечною – ви не отримаєте «кота в мішку» та будете гарантовано застраховані від неприємних сюрпризів. Головні вимоги: обрати надійний майданчик, наприклад ТБ «Українська енергетична біржа», сплатити обов’язковий внесок та уважно слідкувати за оновленням аукціонів.

Чим відрізняється верхній склад лісу від інших видів необробленої деревини?

Основним призначенням лісових складів є тимчасове зберігання і первинна обробка лісу-кругляку, його часткова переробка та відвантаження кінцевому споживачу. Відповідно до технологічних процесів, їх поділяють на верхні і нижні. В той час, як на нижньому складі відбуваються майже всі операції з початкової обробки та подальшої переробки лісоматеріалів – очищення цілих колод від сучків, розкряжування хлистів на сортименти, зняття кори, розпилювання, поділ низькоякісної сировини на баланси, заготовки, тріски, тару.

Верхній склад лісу розташовується безпосередньо на лісосіці, сюди прокладають первинний шлях транспортування зрубаної деревини. У більшості випадків його використовують як майданчик для завантаження дерев і хлистів на спеціалізовані транспортні засоби. Також на верхніх складах маркують зрубані дерева, попередньо відсортувавши їх за видами, довжиною та діаметром.

Верхній склад лісу – купити на електронному майданчику sale.ueex.com.ua

З 01 лютого 2020 р. частину деревини з верхнього складу деревообробні комбінати разом з представниками малого та середнього бізнесу можуть придбати на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Причиною даного нововведення стала корумпованість ринку – укладаючи прямі контракти, покупці лісоматеріалів фактично опинялися в статусі заручників. За отримання партії лісу потрібної якості доводилося переплачувати. При цьому ніхто не гарантував, що протилежна сторона точно виконає всі умови.

Останні чотири роки надсучасний модуль Prozorro.Sale дозволяє реалізовувати державне і комунальне майно максимально чесно та ефективно. Спостерігати за ходом торгів можуть усі бажаючі, а будь-які спроби порушити встановлені правила одразу оскаржуються у контролюючому органі.

Відповідно до нової Постанови №1178, найбільші державні лісгоспи зобов’язуються 25% заготовленого лісу продавати на Прозоро.Продажі, а конкретніше – авторизованих майданчиках на зразок ТБ «Українська енергетична біржа». Як свідчить статистика, у 2020 році відбулося 1 740 публічних онлайн-аукціонів, на які зареєструвалися 590 учасників. Сумарний прибуток від продажу лісу, у тому числі верхнього складу, становить 383 млн. грн. Майже 14 млн. грн. від цієї суми сплатили наші клієнти.

Хочете перемогти в аукціоні з продажу необробленої деревини? Майданчик sale.ueex.com.ua стане вашим надійним партнером. Наші фахівці надають кваліфіковану підтримку на всіх етапах – від реєстрації до розробки переможної стратегії. Скористайтеся зручним Telegram-ботом та регулярною E-mail-розсилкою – першими дізнавайтеся про появу прибуткових торгів деревиною з верхнього складу.