logo-prozorro акредитований майданчик

ProZorro.Sale - онлайн-продаж майна неплатоспроможних банків

Майно неплатоспроможних банків реалізується через систему Прозорро.Продажі, створену на базі порталу державних закупівель Прозорро. З лютого 2017 року, відповідно до Рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, все майно неплатоспроможних банків має реалізуватися виключно через систему ProZorro.Sale. Тільки за перший квартал 2016 року ФГВФО передав на реалізацію через систему Прозоро.Продажі майно неплатоспроможних банків на суму понад 700 млн гривень.

Механізм продажу майна неплатоспроможних банків на Prozorro.Sale

Детальна схема процесу реалізації представлена на офіційному сайті системи в розділі «Покупцям». Державний замовник розміщує оголошення про аукціон, в якому вказує:
 • Назву предмета аукціону.
 • Початкову ціну.
 • Опис лота.
 • Місце знаходження предмета торгів.
Покупці відстежують аукціон, що їх цікавить безпосередньо на майданчиках, підключених до системи prozorro sale, або ж отримують сповіщення на електронну адресу або телефон, зазначені при реєстрації (якщо вони включили функцію повідомлень). На відміну від закупівельних аукціонів, реалізація майна через систему Прозорро.Продажі здійснюється шляхом аукціону на підвищення ціни - виграє та ставка, яка виявилася найвищою. В іншому процедура аналогічна:
 1. Покупець вибирає вподобаний лот в «Прозорро.Продаж майна»
 2. Подає заявку через особистий кабінет.
 3. Після старту аукціону система в автоматичному режимі розкриває всі заявлені ставки, залишаючи закритими дані покупців.
 4. Торги проходять в інтерактивному режимі, в три етапи по три хвилини. Якщо учасник не встигає або неробить хід, система зараховує його попередню пропозицію.
 5. Після закінчення часу аукціону система автоматично визначає переможця і розкриває інформацію про учасників.
 6. Переможець підписує протокол торгів, оплачує вартість активу і укладає договір, а Замовник публікує підписаний договір і торги переходять в статус завершених.
 7. Інформація про поточні та завершені аукціони відображається на всіх акредитованих в системі майданчиках, а також в розділі «Майно та активи банків (ФГВФО)» на Порталі Прозорро.Продаж майна.
Взяти участь на прозорро ви можете зареєструвавшись на нашому майданчику ТОВ «Українська енергетична біржа», знайти аукціон, що вас зацікавив, і подати заявку на участь в ньому.

Перемагає той, у кого є перевага

Переможцем аукціону на підвищення стає учасник, який запропонував найвищу суму. Але як це зробити, якщо ваш хід не останній, і наступні учасники зможуть відкоригувати свою ціну, спираючись на ставки попередніх покупців?
В останньому раунді ви можете поставити максимальну суму, яку розраховували витратити на цих торгах. Не впадайте у відчай, якщо ваша ставка не виграла - в разі дискваліфікації учасника з найвищою ставкою переможцем оголошується той, хто посів друге місце.
Для отримання беззаперечної переваги рекомендується робити стартову пропозицію по максимальній ставці - учасник, чия стартова ціна виявиться найвищою, робить хід останнім, маючи можливість регулювати свій крок в аукціоні, відштовхуючись від ставок конкурентів. При правильній роботі в системі Прозорро.Продажі у вас є хороша можливість придбати активи за прийнятною ціною.
Бажаємо вдалих покупок.